Podepsané ovladače a nepodepsané ovladače

19.února 2010

Při instalaci ovladače zařízení v systému Windows, možná jste viděli varování, že ovladač není podepsaný. V takovém případě je nutné ručně povolit instalaci a používání tohoto ovladače zařízení.

Ve Windows Vista Například byste zobrazit zpráva níže ukazuje, že systém Windows nemůže ověřit vydavatele tohoto softwaru ovladače.

Unsigned driver install message

Ale jaký je rozdíl mezi podepsané a nepodepsané ovladače?

Podepsaný ovladač je v podstatě digitálně podepsané ovladače, což znamená, že ovladač je spojen s digitální certifikát, který umožňuje identifikaci vydavatele řidiče. Zajišťuje také, že ovladač nebyl nikdy změněn někým jiným, jako by to narušilo podepsanou stav a aby bylo nepodepsané.

Takže pomocí podepsaný ovladač zajistí, že systém Windows automaticky nainstaluje ovladač a zabraňuje software škodlivý byl nainstalován společně s ovladačem. Vzhledem k tomu, že řidiči pracují na velmi vysoké úrovni bezpečnosti v operačním systému, je velmi důležité používat bezpečné ovladače.

Windows Vista, 2008 Server Windows a Windows 7 již prosadit nepodepsaných ovladačů, které chcete nainstalovat pomocí správce úroveň přístupu, ale jak můžete vědět jistě, že nepodepsaný ovladač je bezpečná?

No, můžete opravdu ne. Takže vždy se ujistěte, že váš bezpečnostní software je aktuální a aktivní a provést zálohu nebo vytvořit bod obnovení systému před provedením jakékoli změny v systému, zejména při instalaci ovladačů zařízení .

Ověřte nepodepsaných ovladačů v systému Windows XP

V systému Windows XP výkon podepsaných ovladačů není k dispozici, takže riziko instalaci nepodepsaných ovladačů se všech souvisejících rizik, je mnohem vyšší.

Jedna věc, kterou můžete udělat v systému Windows XP je najít nepodepsané ovladače v systému Windows XP, a pokud je to možné, nahradit je novějšími, podepsané ovladače.

Microsoft má podrobné instrukce, jak používat Windows XP Ověření podpisu Nástroj pro kontrolu nepodepsané soubory ovladače. To také popisuje společný problém s řízením spotřeby v nepodepsaných ovladačů, takže můžete zkusit aktualizovat nebo nahradit nepodepsaných ovladačů od podepsaných ovladačů nebo zakázat nepodepsané ovladače v případě, že způsobí takové problémy.

Zakázat nepodepsané ovladače upozornění

To není něco, co doporučit, ale jako uživatel můžete skutečně vypnout varování týkající se nepodepsaných ovladačů v systému Windows XP. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Tento počítač a vyberte příkaz Vlastnosti v místní nabídce. Nyní klepněte na kartu Hardware a klepněte na tlačítko Podpisy ovladačů. Dále vyberte možnost Ignorovat a klepněte na tlačítko OK.

Ignore unsigned drivers in Windows XP

Pokud používáte systém Windows XP Professional, můžete také změnit bezpečnostní politiku, aby učinili totéž.

Zadejte "secpol.msc" na možnost Spustit v nabídce Start a stiskněte klávesu Enter. Přejděte na Místní zásady -> Možnosti zabezpečení. Teď najít a změnit možnost "Zařízení: nepodepsaný ovladač chování instalace" na "Tiše uspět." To vyžaduje restart počítače.

Použití nepodepsaných ovladačů ve Windows 7

Windows 7 vám nedovolí instalovat nepodepsané ovladače stejně. I když je dobré chránit operační systém instalovat potenciálně nespolehlivé ovladače, v některých případech tam prostě nejsou podepsané ovladače k ​​dispozici, a nepodepsané ovladače jsou jediný způsob, jak se zařízení pracovat.
V systému Windows 7 můžete vypnout podepisování ovladačů z nabídky Start (F8), ale že bude třeba provést při každém spuštění počítače.
Další možností je použití editoru zásad skupiny, který bude pracovat pro Ultimate (a také věřím, že od verze):
- Spusťte Editor Zásady skupiny pomocí příkazu gpedit.msc v nabídce Start.
- Vyberte User Config -> Správa Templ. -> Systém -> Instalace ovladače
- Vyberte možnost Ignorovat v rozevíracím seznamu

Pokud je volba Group Policy Editor není k dispozici, můžete použít tuto metodu:
- Spuštění příkazového řádku s právy administrátora (klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte položku Spustit jako správce)
- Typ Bcdedit.exe ƯSET loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS a stiskněte klávesu Enter
- Typ Bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON a stiskněte klávesu Enter

Po tomto byste měli být schopni instalovat nepodepsané ovladače v systému Windows 7.

V případě, že budete chtít vrátit změny, použijte DENABLE_INTEGRITY_CHECKS jako poslední možnost v prvním příkazu a OFF namísto na druhého příkazu.

Pokud tohle všechno nefunguje pro vás, můžete se zkusit přihlásit ovladač sami. Systém Windows podporuje testovací režim, který umožňuje podepsanou (ale ne digitálně ověřené), řidiči musí být načten. Nástroj s názvem Driver Signature Enforcement Overrider lze k tomuto účelu použít.
Chcete-li aktualizovat ovladače v několika jednoduchých krocích, můžete použít aktualizaci ovladače nástroj .

»Zesítěný«

Vstup Soubor pod: Device Drivers

3 Komentáře Přidejte svůj vlastní

  • . 1 sociální bookmarking | 04.5.2010 v 08:41

    - Ještě jednou díky za příspěvek k KarmaLynx.com- to určitě pomůže někoho jednou. Jsem rád, že to mělo i XP a & informace

  • 2. Amit Kumar | 08.1.2013 v 00:57

    Dobrý den, já jsem aplikace, balírna pracující na Windows 7 Platform. Dostal jsem tento nepodepsaný ovladač při instalaci aplikace s názvem jako "ClearOne Coverge konzole" Ale já chci, aby to použít jako podepsané ovladače tak, aby mohl být použit v mém balení jako bezobslužný a uživatel by neměl mít interakci s instalací tohoto znaménka Driver. prosím, dej mi schůdnější řešení. Děkuji

  • . 3 Andy | 09.1.2013 v 04:39

    Amit Kumar - Jediný způsob, jak vím, že bude fungovat ve všech případech je podepsat řidiče. Takže budete potřebovat certifikát podpisu kódu za to.

Zanechat komentář

Požadované

To nutné, skrytý

CAPTCHA Image
Obnovit obrázek
*

Některé HTML povoleno:
<a <abbr title = ""> <title acronym = ""> <b> <blockquote cite = ""> <cite> <code> <del datetime = ""> <em > <i> <q cite = ""> <strike> <strong>

Trackback tento příspěvek | Přihlásit se k odběru komentářů přes RSS Feed


Přihlásit se k odběru www.DeviceDriverFinder.com

Přihlásit se k odběru nejnovějších zařízení a ovladače novinky!

Recenze

Užitečné nástroje ovladače

Kategorie

Poslední příspěvky

Nedávné komentáře

Překladatel

English flagItalian flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagGreek flag
Dutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagPolish flag
Romanian flagSwedish flagNorwegian flagSlovenian flagUkrainian flagTurkish flagHungarian flag