Podepsané ovladače a nepodepsané ovladače

19.února 2010

Při instalaci ovladače zařízení v systému Windows, možná jste viděli varování, že ovladač není podepsaný. V tomto případě musíte ručně povolit instalaci a používání tohoto ovladače zařízení.

Ve Windows Vista Například byste vidět zprávu níže ukazuje, že systém Windows nemůže ověřit vydavatele tohoto softwaru ovladače.

Unsigned driver install message

Ale jaký je rozdíl mezi podepsané a nepodepsané ovladače?

Podepsaný ovladač je v podstatě digitálně podepsaný ovladač, což znamená, že ovladač je spojen s digitální certifikát, který umožňuje identifikaci vydavatele řidiče. Zajišťuje také, že řidič nebyl nikdy modifikován kdokoliv jiný, jako by zkorumpované podepsanou stav a aby to nepodepsaný.

Takže pomocí podepsaný ovladač zajistí, že Windows může automaticky nainstalovat ovladač a zabrání softwaru se zlými úmysly být instalován spolu s ovladačem. Vzhledem k tomu, že řidiči pracují na velmi vysoké úrovně zabezpečení v operačním systému, je velmi důležité používat bezpečné ovladače.

Windows Vista, Windows 2008 server a Windows 7 již prosadit nepodepsané ovladače, které mají být nainstalovány pomocí správce přístup úrovni, ale jak můžete vědět jistě, že nepodepsaný ovladač je v bezpečí?

No, můžete si opravdu ne. Takže vždy ujistěte, že váš bezpečnostní software je aktuální a aktivní, a provést zálohu nebo vytvořit bod obnovení systému před provedením jakékoli změny v systému, a to zejména při instalaci ovladačů zařízení .

Ověřte nepodepsané ovladače v systému Windows XP

V systému Windows XP, prosazování podepsaných řidičů není přítomen, takže riziko instalace nepodepsané ovladače s všech souvisejících rizik, je mnohem vyšší.

Jedna věc, kterou můžete udělat v systému Windows XP, je najít nepodepsané ovladače v systému Windows XP a, pokud je to možné, nahradit je novými, podepsané ovladače.

Microsoft má podrobné pokyny k použití systému Windows XP Ověření podpisu Nástroj pro kontrolu nepodepsané soubory ovladače. To také popisuje společný problém s řízením spotřeby v nepodepsaných ovladačů, takže si můžete zkusit aktualizovat nebo nahradit nepodepsané ovladače podle podepsané ovladače, nebo zakázat nepodepsané ovladače v případě, že způsobují takové problémy.

Zakázat nepodepsané ovladače upozornění

To není něco, co bychom doporučit, ale jako uživatel můžete skutečně zakázat varování týkající nepodepsaných ovladačů v systému Windows XP. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Tento počítač, a vyberte položku Vlastnosti v místní nabídce. Nyní vyberte kartu Hardware a klepněte na tlačítko Podpisy ovladačů. Dále, vyberte možnost Ignorovat a klepněte na tlačítko OK.

Ignore unsigned drivers in Windows XP

Pokud používáte systém Windows XP Professional, můžete také změnit bezpečnostní politiky, aby učinili totéž.

Zadejte "secpol.msc" na volbu Spustit v nabídce Start a stiskněte klávesu Enter. Poté přejděte na Místní zásady -> Možnosti zabezpečení. Teď najít a změnit možnost "Zařízení: nepodepsaný ovladač chování instalace" na "tiše uspět". To vyžaduje restart počítače.

Použití nepodepsaných ovladačů ve Windows 7

Windows 7 vám nedovolí instalovat nepodepsané ovladače stejně. I když je dobré chránit operační systém instalovat potenciálně nespolehlivé ovladačů, v některých případech tam prostě nejsou žádné podepsané ovladače k ​​dispozici, a nepodepsané ovladače jsou jediný způsob, jak zařízení pracovat.
V systému Windows 7 můžete zakázat ovladač podepisování z nabídky Start (F8), ale že bude třeba provést při každém startu.
Další možnosti jsou pomocí editoru Zásady skupiny, která bude pracovat pro Ultimate (a také věřím, že v Pro verzi):
- Spusťte editor zásad skupiny pomocí příkazu příkaz gpedit.msc v nabídce Start.
- Vyberte User Config -> Správce Templ. -> Systém -> instalace ovladače
- Vyberte možnost Ignorovat v poli rozevíracího seznamu

Je-li volba zásad skupiny Editor není k dispozici, můžete použít tuto metodu:
- Spuštění příkazového řádku s právy administrátora (klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Spustit jako správce)
- Typ Bcdedit.exe -Set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS a stiskněte klávesu Enter
- Typ Bcdedit.exe -Set TESTSIGNING ON a stiskněte klávesu Enter

Po tomto byste měli být schopni instalovat nepodepsané ovladače ve Windows 7.

V případě, že budete chtít vrátit změny, použijte DENABLE_INTEGRITY_CHECKS jako poslední možnost v prvním příkazu a OFF místo ON ve druhém příkazu.

Pokud tohle všechno nebude pracovat pro vás, můžete zkusit podpisu ovladač sami. Systém Windows podporuje testovací režim, který umožňuje podepsaná (ale ne digitálně ověřené), řidiči musí být načten. Nástroj s názvem Driver Signature Výkon Overrider mohou být použity pro tento účel.
Chcete-li aktualizovat ovladače v několika jednoduchých krocích, můžete použít pro aktualizaci ovladače nástroj .

»Síťovaný«

Vstup Soubor pod: ovladače zařízení

3 Komentáře Přidejte svůj vlastní

  • 1. Social Bookmarking | 04.05.2010 v 08:41

    - Ještě jednou díky za příspěvek k KarmaLynx.com- to určitě pomůže někoho jednou. Jsem rád, že to mělo oba XP a & informace

  • 2. Amit Kumar | 8.1.2013 v 00:57

    Dobrý den, já jsem žádost, balírna pracující na Windows 7 Platform. Dostal jsem tento nepodepsaný ovladač při instalaci aplikace s názvem jako "ClearOne Coverge konzoly" Ale já chci, aby jej použít jako podepsané ovladače tak, aby mohl být použit v mém balení jako bez dozoru, a uživatel by neměl mít na interakci s instalací tohoto nepodepsané Driver. prosím, dej mi proveditelné řešení. Děkuji

  • 3. Andy | 09.01.2013 v 04:39

    Amit Kumar - Jediný způsob, jak vím, že bude fungovat ve všech případech je podepsat řidiče. Takže budete potřebovat certifikát podpisu kódu za to.

Zanechat komentář

Potřebný

Povinné, skrytý

CAPTCHA Image
Obnovit obrázek
*

Některé HTML povoleno:
<a href="" title=""> <abbr title = ""> <title zkratka = ""> <b> <blockquote citují = ""> <cite> <code> <del datetime = ""> <em > <i> <q citují = ""> <strike> <strong>

Trackback tento příspěvek | Přihlásit se k komentáře přes RSS Feed


Přihlásit se k www.DeviceDriverFinder.com

Přihlásit se na nejnovější zařízení a ovladač zprávách!

Hodnocení

Užitečné nástroje Driver

Kategorie

Poslední příspěvky

Nedávné komentáře

Překladatel

English flagItalian flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagGreek flag
Dutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagPolish flag
Romanian flagSwedish flagNorwegian flagSlovenian flagUkrainian flagTurkish flagHungarian flag