Podepsané ovladače a nepodepsaných ovladačů

19.února 2010

Při instalaci ovladače zařízení v systému Windows, možná jste viděli varování, že ovladač není podepsaný. V takovém případě je nutné ručně povolit instalace a používání tohoto ovladače zařízení.

Ve Windows Vista například chcete zobrazit zpráva níže ukazuje, že systém Windows nemůže ověřit vydavatele tohoto softwaru ovladače.

Unsigned driver install message

Ale jaký je rozdíl mezi podepsaných a nepodepsaných ovladačů?

Podepsaný ovladač je v podstatě digitálně podepsaný ovladač, což znamená, že ovladač je spojen s digitální certifikát, který umožňuje identifikaci vydavatele řidiče. Zajišťuje také, že ovladač nebyl nikdy změněn někým jiným, jako by to narušilo podepsanou stav a dělat to bez znaménka.

Takže pomocí podepsaný ovladač zajistí, že systém Windows automaticky nainstaluje ovladač a zabraňuje software škodlivý být instalován spolu s ovladačem. Vzhledem k tomu, že řidiči pracují na velmi vysoké úrovni zabezpečení v operačním systému, je velmi důležité používat bezpečné ovladače.

Windows Vista, 2008 Server Windows a Windows 7 již prosadit nepodepsaných ovladačů, které chcete nainstalovat pomocí správce úroveň přístupu, ale jak můžete vědět, zda nepodepsaný ovladač je bezpečná?

No, můžete opravdu ne. Takže vždy se ujistěte, že váš bezpečnostní software je aktuální a aktivní a provést zálohu nebo vytvořit bod obnovení systému před provedením jakékoli změny v systému, zejména při instalaci ovladačů zařízení .

Ověřte nepodepsané ovladače v systému Windows XP

V systému Windows XP výkon podepsaných ovladačů není k dispozici, takže riziko instalaci nepodepsaných ovladačů se všech souvisejících rizik je mnohem vyšší.

Jedna věc, kterou můžete udělat v systému Windows XP je najít nepodepsané ovladače v systému Windows XP, a pokud je to možné, nahradit je novými, podepsané ovladače.

Microsoft má podrobné instrukce, jak používat Windows XP Ověření podpisu nástroj pro kontrolu nepodepsané soubory ovladače. To také popisuje společný problém s řízením spotřeby v nepodepsaných ovladačů, takže můžete zkusit aktualizovat nebo nahradit nepodepsaných ovladačů od podepsaných ovladačů, nebo zakázat nepodepsané ovladače, pokud to způsobí takové problémy.

Zakázat nepodepsané ovladače upozornění

To není něco, co doporučujeme, ale jako uživatel můžete skutečně vypnout varování týkající se nepodepsaných ovladačů v systému Windows XP. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Tento počítač a vyberte příkaz Vlastnosti v místní nabídce. Nyní klepněte na kartu Hardware a klepněte na tlačítko Podpisy ovladačů. Dále vyberte možnost Ignorovat a klepněte na tlačítko OK.

Ignore unsigned drivers in Windows XP

Pokud používáte systém Windows XP Professional, můžete také změnit bezpečnostní politiky, aby učinili totéž.

Zadejte "secpol.msc" na možnost Spustit v nabídce Start a stiskněte klávesu Enter. Pak přejděte na Místní zásady -> Možnosti zabezpečení. Teď najít a změnit možnost "Zařízení: nepodepsaný ovladač chování instalace" na "tiše uspět". To vyžaduje restart počítače.

Použití nepodepsaných ovladačů ve Windows 7

Windows 7 vám nedovolí instalovat nepodepsané ovladače stejně. I když je dobré chránit operační systém instalovat potenciálně nespolehlivé ovladačů, v některých případech tam prostě nejsou podepsané ovladače dostupné, a nepodepsané ovladače jsou jen způsob, jak přístroj funguje.
V systému Windows 7 můžete zakázat ovladače podpisu z nabídky Start (F8), ale že bude třeba provést při každém spuštění počítače.
Další možností je použít editor zásad skupiny, který bude pracovat pro Ultimate (a také věřím, že v Pro verzi):
- Spusťte editor zásad skupiny pomocí příkazu gpedit.msc v nabídce Start.
- Vyberte User Config -> Správa Templ. -> Systém -> Instalace ovladače
- Vyberte možnost Ignorovat v rozevíracím seznamu

Pokud je volba Group Policy Editor není k dispozici, můžete použít tuto metodu:
- Spustit příkazový řádek s právy administrátora (klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Spustit jako správce)
- Typ Bcdedit.exe -Set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS a stiskněte klávesu Enter
- Typ Bcdedit.exe -Set TESTSIGNING ON a stiskněte klávesu Enter

Po tomto byste měli být schopni instalovat nepodepsané ovladače v systému Windows 7.

V případě, že budete chtít vrátit změny, použijte DENABLE_INTEGRITY_CHECKS jako poslední možnost v prvním příkazu a OFF namísto na druhého příkazu.

Pokud tohle všechno nefunguje pro vás, můžete zkusit podpisu ovladače sami. Systém Windows podporuje testovací režim, který umožňuje podepsanou (ale ne digitálně ověřené) řidiči musí být načten. Nástroj s názvem Driver Signature Enforcement Overrider lze použít pro tento účel.
Chcete-li aktualizovat ovladače v několika jednoduchých krocích, můžete použít pro aktualizaci ovladače nástroj .

»Zesítěný«

Vstup Soubor pod: Device Drivers

3 Komentáře Přidejte svůj vlastní

  • . 1 Social bookmarking | 04.5.2010 v 08:41

    - Ještě jednou díky za příspěvek k KarmaLynx.com- to určitě pomůže někoho jednou. Jsem rád, že to měli oba XP a & informace

  • 2. Amit Kumar | 08.1.2013 v 00:57

    Dobrý den, já jsem aplikace, balírna pracující na Windows 7 Platform. Dostal jsem tento nepodepsaný ovladač při instalaci aplikace s názvem jako "ClearOne Coverge konzole" Ale já chci jej používat jako podepsaný ovladač tak, že by mohly být použity v mém kusu, bez dozoru a uživatel by neměl mít interakci s instalací tohoto znaménka Driver. prosím, dej mi proveditelné řešení. Děkuji

  • . 3 Andy | 09.1.2013 v 04:39

    Amit Kumar - Jediný způsob, jak vím, že bude fungovat ve všech případech je podepsat řidiče. Takže budete potřebovat certifikát podpisu kódu za to.

Zanechat komentář

Potřebný

Požadované, skrytý

CAPTCHA Image
Obnovit obrázek
*

Některé HTML povoleno:
<a href="" title=""> <abbr title = ""> <title acronym = ""> <b> <blockquote citovat = ""> <cite> <code> <del datetime = ""> <em > <i> <q citovat = ""> <strike> <strong>

Trackback tento příspěvek | Přihlásit se k komentáře přes RSS Feed


Přihlásit se k odběru www.DeviceDriverFinder.com

Přihlásit se k odběru nejnovějších zařízení a ovladače novinky!

Recenze

Užitečné nástroje ovladače

Kategorie

Poslední příspěvky

Nedávné komentáře

Překladatel

English flagItalian flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagGreek flag
Dutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagPolish flag
Romanian flagSwedish flagNorwegian flagSlovenian flagUkrainian flagTurkish flagHungarian flag