Podepsané ovladače a nepodepsaných ovladačů

19.února 2010

Při instalaci ovladače zařízení v systému Windows, možná jste viděli varování, že ovladač není podepsán. V takovém případě je nutné ručně povolit instalaci a používání tohoto ovladače zařízení.

Ve Windows Vista Například byste zobrazit zpráva níže ukazuje, že systém Windows nemůže ověřit vydavatele tohoto softwaru ovladače.

Unsigned driver install message

Ale jaký je rozdíl mezi podepsané a nepodepsané ovladače?

Podepsaný ovladač je v podstatě digitálně podepsaný ovladač, což znamená, že ovladač je spojen s digitální certifikát, který umožňuje identifikaci vydavatele řidiče. Zajišťuje také, že řidič nebyl nikdy upraven někým jiným, protože to by zkorumpované podepsanou stav a aby to unsigned.

Takže pomocí podepsaný ovladač zajistí, že Windows může automaticky nainstalovat ovladač a zabrání softwaru se zlými úmysly se instaluje společně s ovladačem. Vzhledem k tomu, že řidiči pracují na velmi vysoké úrovně zabezpečení v operačním systému, je velmi důležité používat bezpečné ovladače.

Windows Vista, Windows server 2008 a Windows 7 již prosadit nepodepsané ovladače, které chcete nainstalovat pomocí správce úroveň přístupu, ale jak můžete vědět jistě, že nepodepsaný ovladač je v bezpečí?

No, můžete opravdu ne. Takže vždy se ujistěte, že váš bezpečnostní software je aktuální a aktivní, a provést zálohu nebo vytvořit bod obnovení systému před provedením jakékoli změny v systému, a to zejména při instalaci ovladačů zařízení .

Ověřte nepodepsané ovladače v systému Windows XP

V systému Windows XP, prosazování podepsaných ovladačů není k dispozici, takže riziko instalace nepodepsaných ovladačů se všech souvisejících rizik je mnohem vyšší.

Jedna věc, kterou můžete udělat v systému Windows XP, je najít nepodepsané ovladače v systému Windows XP, a pokud je to možné, nahradit je novými, podepsané ovladače.

Microsoft má podrobné pokyny, jak používat Windows XP nástroj Ověření podpisu zkontrolovat nepodepsané soubory ovladače. To také popisuje společný problém s řízení spotřeby energie v nepodepsané ovladače, takže si můžete zkusit aktualizovat nebo nahradit nepodepsané ovladače od podepsané ovladače, nebo zakázat nepodepsané ovladače v případě, že způsobí takové problémy.

Zakázat nepodepsané Varování ovladače

Není to něco, co doporučit, ale jako uživatel můžete skutečně zakázat varování týkající se nepodepsané ovladače v systému Windows XP. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Tento počítač a vyberte Vlastnosti v místní nabídce. Nyní vyberte kartu Hardware a klepněte na tlačítko Podpisy ovladačů. Dále, vyberte možnost Ignorovat a klepněte na tlačítko OK.

Ignore unsigned drivers in Windows XP

Pokud používáte systém Windows XP Professional, můžete také změnit bezpečnostní politiky, aby učinily totéž.

Zadejte "secpol.msc" na volbu Spustit v nabídce Start a stiskněte klávesu Enter. Poté najděte Místní zásady -> Možnosti zabezpečení. Teď najít a změnit možnost "Zařízení: nepodepsaný ovladač chování instalace" na "tiše uspět". To vyžaduje restart počítače.

Použití nepodepsané ovladače ve Windows 7

Windows 7 vám nedovolí instalovat nepodepsané ovladače stejně. I když je dobré chránit operační systém instalovat potenciálně nespolehlivé ovladačů, v některých případech tam prostě nejsou podepsané ovladače k ​​dispozici, a nepodepsané ovladače jsou jediný způsob, jak přístroj funguje.
V systému Windows 7, můžete zakázat ovladače podepisování z nabídky Start (F8), ale že bude muset být provedena při každé botě.
Další možností je použití editoru zásad skupiny, který bude pracovat pro Ultimate (a také věřím, že se Pro verze):
- Spusťte editor zásad skupiny pomocí příkazu gpedit.msc v nabídce Start.
- Vyberte User Config -> Správce Templ. -> Systém -> instalace ovladače
- Vyberte ignorovat poli rozevíracího seznamu

Je-li volba Group Policy Editor není k dispozici, můžete použít tuto metodu:
- Spustit příkazový řádek s právy administrátora (klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Spustit jako správce)
- Typ Bcdedit.exe -Set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS a stiskněte klávesu Enter
- Typ Bcdedit.exe -Set TESTSIGNING ON a stiskněte klávesu Enter

Po tomto byste měli být schopni instalovat nepodepsané ovladače v systému Windows 7.

V případě, že budete chtít vrátit změny, použijte DENABLE_INTEGRITY_CHECKS jako poslední možnost v prvním příkazu a OFF namísto na druhého příkazu.

Pokud se to všechno nebude pracovat pro vás, můžete zkusit podpisu ovladač sami. Systém Windows podporuje testovací režim, který umožňuje podepsaly (ale ne digitálně ověřené), řidiči musí být načten. Nástroj s názvem Driver Signature Enforcement Overrider lze použít pro tento účel.
Chcete-li aktualizovat ovladače v několika jednoduchých krocích, můžete použít pro aktualizaci ovladače nástroj .

»Zesítěný"

Vstup Soubor pod: ovladače zařízení

3 Komentáře Přidejte svůj vlastní

  • . 1. Social Bookmarking | 04.05.2010 v 08:41

    - Ještě jednou díky za příspěvek k KarmaLynx.com- to určitě pomůže někoho jednou. Jsem rád, že to měli oba XP a & informace

  • 2., Amit Kumar | 08.01.2013 v 00:57

    Hello jsem žádost balírna pracující na platformě Windows 7. Mám to nepodepsaný ovladač při instalaci aplikace s názvem jako "ClearOne Coverge konzoli" Ale já chci, aby to použít jako podepsaný ovladač tak, aby mohl být použit v mém kusu, bez dozoru, a uživatel by neměl mít pro interakci s instalací tohoto znaménka Driver. prosím, dej mi proveditelné řešení. Děkuji

  • , 3. Andy | 09.01.2013 v 04:39

    Amit Kumar - Jediný způsob, jak vím, že bude fungovat ve všech případech je podepsat řidiče. Takže budete potřebovat certifikát podpisu kódu za to.

Zanechat komentář

Potřebný

Povinné, skrytý

CAPTCHA Image
Obnovit obrázek
*

Některé HTML povoleno:
<a href="" title=""> <abbr title = ""> <title acronym = ""> <b> <blockquote citovat = ""> <cite> <code> <del datetime = ""> <em > <i> <q citovat = ""> <strike> <strong>

Trackback tento příspěvek | Přihlásit se k komentáře přes RSS Feed


Přihlásit se k www.DeviceDriverFinder.com

Přihlásit se na nejnovější zařízení a ovladače novinky!

Recenze

Užitečné nástroje Driver

Kategorie

Poslední příspěvky

Nedávné komentáře

Překladatel

English flagItalian flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagGreek flag
Dutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagPolish flag
Romanian flagSwedish flagNorwegian flagSlovenian flagUkrainian flagTurkish flagHungarian flag