Podepsané ovladače a nepodepsané ovladače

19.února 2010

Při instalaci ovladače zařízení v systému Windows, můžete vidět varování, že ovladač není podepsaný. V tomto případě je nutné ručně povolit instalaci a použití tohoto ovladače zařízení.

Ve Windows Vista Například byste vidět zprávu níže ukazuje, že systém Windows nemůže ověřit vydavatele tohoto softwaru ovladače.

Unsigned driver install message

Ale jaký je rozdíl mezi podepsané a nepodepsané ovladače?

Podepsaný ovladač je v podstatě digitálně podepsaný ovladač, což znamená, že ovladač je spojen s digitální certifikát, který umožňuje identifikaci vydavatele řidiče. Zajišťuje také, že řidič nebyl nikdy změněn někým jiným, jako by poškozený podepsanou stavu a aby bylo nepodepsané.

Takže pomocí podepsaný ovladač zajistí, že systém Windows automaticky nainstaluje ovladač a zabraňuje software škodlivý musí být nainstalován spolu s řidičem. Vzhledem k tomu, že řidiči pracují na velmi vysoké úrovni bezpečnosti v operačním systému, je velmi důležité používat bezpečné řidiče.

Windows Vista, Windows 2008 Server a Windows 7 již prosadit nepodepsaných ovladačů, které mají být nainstalovány pomocí přístupu na úrovni správce, ale jak můžete vědět s jistotou, že nepodepsaný ovladač je v bezpečí?

No, můžete opravdu ne. Takže vždy se ujistěte, že váš bezpečnostní software je aktuální a aktivní, a provést zálohu nebo vytvořit bod obnovení systému před provedením jakékoli změny v systému, a to zejména při instalaci ovladače zařízení .

Ověřte nepodepsaných ovladačů v systému Windows XP

V systému Windows XP, vymáhání podepsaných ovladačů není přítomen, takže riziko instalaci nepodepsaných ovladačů se všech souvisejících rizik, je mnohem vyšší.

Jedna věc, kterou můžete udělat v systému Windows XP je najít nepodepsané ovladače v systému Windows XP a, pokud je to možné, nahradit je novějšími, podepsané ovladače.

Microsoft má podrobné instrukce o tom, jak používat Windows XP Ověření podpisu nástroj pro kontrolu nepodepsané soubory ovladače. To také popisuje společný problém s řízením spotřeby v nepodepsaných ovladačů, takže si můžete zkusit aktualizovat nebo nahradit nepodepsaných ovladačů od podepsaných ovladačů, nebo zakázat nepodepsané ovladače, pokud by to způsobit takové problémy.

Zakázat nepodepsané ovladače upozornění

To není něco, co doporučujeme, ale uživatel si může skutečně vypnout varování, pokud jde o nepodepsaných ovladačů v systému Windows XP. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Tento počítač a vyberte příkaz Vlastnosti v místní nabídce. Nyní vyberte kartu Hardware a klepněte na tlačítko Podpisy ovladačů. Další, vyberte možnost Ignorovat a klepněte na tlačítko OK.

Ignore unsigned drivers in Windows XP

Pokud používáte systém Windows XP Professional, můžete také změnit bezpečnostní politiky, aby učinili totéž.

Zadejte "secpol.msc" na možnost Spustit v nabídce Start a stiskněte klávesu Enter. Pak přejděte na Místní zásady -> Možnosti zabezpečení. Nyní najít a změnit volbu "zařízení: nepodepsané ovladače chování instalace" na "Tiše uspět". To vyžaduje restart počítače.

Použití nepodepsaných ovladačů ve Windows 7

Windows 7 vám nedovolí instalovat nepodepsané ovladače stejně. I když je dobré chránit operační systém instalovat potenciálně nespolehlivé ovladače, v některých případech tam prostě nejsou žádné podepsané ovladače dostupné, a nepodepsané ovladače jsou jediný způsob, jak se zařízení pracovat.
V systému Windows 7 můžete vypnout podepisování ovladače z nabídky Start (F8), ale že bude třeba provést při každém spuštění počítače.
Další možností je použití editoru zásad skupiny, který bude pracovat pro Ultimate (a také věřím, že Pro verze):
- Spusťte Editor Zásady skupiny pomocí příkazu gpedit.msc v nabídce Start.
- Zvolte možnost Config -> Správa Templ. -> Systém -> Instalace ovladače
- Vyberte možnost Ignorovat v rozevíracím seznamu

Je-li volba Group Policy Editor není k dispozici, můžete použít tuto metodu:
- Spustit příkazový řádek s administrátorskými právy (klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Spustit jako správce)
- Typ Bcdedit.exe-set LoadOptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS a stiskněte klávesu Enter
- Typ Bcdedit.exe-set TESTSIGNING ON a stiskněte klávesu Enter

Po tomto byste měli být schopni instalovat nepodepsané ovladače ve Windows 7.

V případě, že budete chtít vrátit změny, použijte DENABLE_INTEGRITY_CHECKS jako poslední možnost v prvním příkazu a OFF namísto ON v druhém příkazu.

Pokud to všechno nebude pracovat pro vás, můžete zkusit podepsat řidiči sami. Systém Windows podporuje testovací režim, který umožňuje podepsána (ale ne digitálně ověřit) ovladače, které mají být načteny. Nástroj s názvem Driver Signature Enforcement Overrider lze k tomuto účelu použít.
Chcete-li aktualizovat ovladače v několika jednoduchých krocích, můžete použít aktualizaci ovladače nástroj .

»Zesítěnou«

Vstup Soubor pod: Device Drivers

3 Komentáře Přidejte svůj vlastní

  • . 1 Social Bookmarking | 04.05.2010 v 08:41

    - Ještě jednou díky za příspěvek k KarmaLynx.com-to určitě pomůže někoho jednou. Jsem rád, že to mělo i XP a a informací

  • . 2 Amit Kumar | 08.01.2013 v 00:57

    Dobrý den, jsem žádost balírna pracující na Windows 7 platformě. Dostal jsem tento nepodepsaný ovladač při instalaci aplikace s názvem jako "ClearOne Coverge konzoli", ale chci ji použít jako podepsané ovladače tak, aby mohly být použity v mém balíčku jako bezobslužný a uživatel by neměl mít interakci s instalací tohoto znaménka Driver. prosím, dej mi proveditelné řešení. Děkuji

  • 3. Andy | 09.01.2013 v 04:39

    @ Amit Kumar - Jediný způsob, jak vím, že bude fungovat ve všech případech je podepsat řidiče. Takže budete potřebovat certifikát podpisu kódu za to.

Zanechat komentář

Požadovaný

Povinné, skryté

CAPTCHA Image
Obnovit obrázek
*

Některé HTML povoleno:
<a href="#" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em > <i> <q cite=""> zanechat komentář <strong>

Trackback tento příspěvek | Přihlásit se k komentáře přes RSS Feed


Přihlásit se k odběru www.DeviceDriverFinder.com

Přihlásit se k odběru nejnovějších zařízení a ovladače novinky!

Recenze

Užitečné nástroje ovladače

Kategorie

Poslední příspěvky

Nedávné komentáře

Překladatel

English flagItalian flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagGreek flag
Dutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagPolish flag
Romanian flagSwedish flagNorwegian flagSlovenian flagUkrainian flagTurkish flagHungarian flag