Podpisane niepodpisane sterowniki i sterowniki

19 lutego 2010

Po zainstalowaniu sterownika w systemie Windows, może widzieliście ostrzeżenie, że sterownik nie jest podpisany. W takim przypadku należy ręcznie zezwolić na instalację i korzystanie z tego sterownika.

W Vista na przykład będzie można zobaczyć komunikat poniżej wskazując, że system Windows nie może zweryfikować wydawcy tego oprogramowania sterownika.

Unsigned driver install message

Ale jaka jest różnica między podpisanych i niepodpisanych sterowników?

Podpisał kierowca jest w zasadzie sterownik podpisany cyfrowo, co oznacza, że ​​sterownik jest związany z certyfikatem cyfrowym, który umożliwia identyfikację wydawcy kierowcy. Zapewnia również, że kierowca nie został zmodyfikowany przez kogoś innego, jako że będzie uszkodzony podpisaną stan i sprawiają, że bez znaku.

Więc za pomocą podpisanego sterownika zapewnia, że ​​Windows może automatycznie zainstalować sterownik i zapobiega złośliwego oprogramowania do instalacji wraz z kierowcą. Biorąc pod uwagę, że sterowniki pracy przy bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa w systemie operacyjnym, to jest bardzo ważne, aby stosować bezpieczne sterowników.

Windows Vista, Windows 2008 Server i Windows 7 już egzekwować niepodpisane sterowniki do zainstalowanych przy użyciu uprawnienia administratora, ale jak można wiedzieć na pewno, że niepodpisany sterownik jest bezpieczne?

Cóż, naprawdę nie mogę. Więc zawsze upewnić się, że oprogramowanie zabezpieczające jest aktualne i aktywne i utworzyć kopię zapasową lub utworzyć punkt przywracania systemu przed dokonaniem zmian w systemie, zwłaszcza podczas instalacji sterowników .

Sprawdź, niepodpisanych sterowników w systemie Windows XP

W systemie Windows XP, egzekwowanie podpisanych sterowników nie występuje, więc ryzyko instalowania niepodpisanych sterowników ze wszystkich rodzajów ryzyka związanego jest znacznie wyższa.

Jedną rzeczą, jaką można zrobić w systemie Windows XP jest znalezienie niepodpisanych sterowników w systemach Windows XP i, jeśli to możliwe, zastąpić je nowymi, podpisanych sterowników.

Microsoft szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z systemu Windows XP Narzędzie Weryfikacja podpisu , aby sprawdzić niepodpisane pliki sterownika. Opisuje również wspólny problem zarządzania energią w niepodpisanych sterowników, więc można spróbować zaktualizować lub wymienić niepodpisane sterowniki przez podpisanych sterowników, lub wyłączyć niepodpisane sterowniki, jeżeli nie powoduje takich problemów.

Wyłącz niepodpisanych ostrzeżenia kierowcy

To nie jest coś, co polecam, ale jako użytkownik rzeczywiście można wyłączyć ostrzeżenia dotyczące niepodpisanych sterowników w systemie Windows XP. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer i wybierz Właściwości z menu podręcznego. Teraz wybierz kartę Sprzęt i kliknij przycisk Podpisywanie sterowników. Następnie wybierz opcję Ignoruj ​​i kliknij przycisk OK.

Ignore unsigned drivers in Windows XP

Jeśli używasz systemu Windows XP Professional, można także zmienić politykę bezpieczeństwa, aby zrobić to samo.

Typ "secpol.msc" w opcji Uruchom w menu Start i naciśnij klawisz Enter. Następnie przejdź do Zasady lokalne -> Opcje zabezpieczeń. Teraz znaleźć i zmienić opcję "Urządzenia: zachowanie instalacji niepodpisanego sterownika" na "W milczeniu sukces". To wymaga ponownego uruchomienia komputera.

Używać niepodpisanych sterowników w systemie Windows 7

Windows 7 nie będzie można zainstalować niepodpisane sterowniki, jak również. Mimo, że to jest dobre do ochrony systemu operacyjnego z instalacją potencjalnie zawodnych sterowników, w niektórych przypadkach po prostu tam nie podpisane sterowniki są dostępne, i niepodpisane sterowniki są tylko sposobem na pracę urządzenia.
W systemie Windows 7 można wyłączyć podpisywanie sterowników z menu Start (F8), ale które muszą być wykonane podczas każdego startu systemu.
Inne opcje są w użyciu edytor zasad grupy, które będą pracować dla Ostatecznego (i ja też wierzę w wersji Pro):
- Uruchomić edytor zasad grupy za pomocą polecenia gpedit.msc w menu startowym.
- Wybierz Konfiguracja użytkownika -> Admin Templ. -> System -> Instalacja sterownika
- Wybierz opcję Ignoruj ​​w oknie rozwijanej

Jeśli opcja Edytor zasad grupy nie jest dostępny, można użyć tej metody:
- Uruchomić wiersz polecenia z prawami administratora (prawy przycisk myszy i wybierz opcję Uruchom jako Administrator)
- Typ Bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS i naciśnij Enter
- Typ Bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON i naciśnij klawisz Enter

Po to powinieneś być w stanie zainstalować niepodpisane sterowniki w Windows 7.

W przypadku, gdy chcesz cofnąć zmiany, należy DENABLE_INTEGRITY_CHECKS jako ostatnia opcja w pierwszej komendy i OFF zamiast ON w drugiej komendy.

Jeśli to wszystko nie działa, można spróbować podpisywania sterownika samodzielnie. System Windows obsługuje tryb testowy, który pozwala podpisany (a nie cyfrowo weryfikowanym) sterowniki do załadowania. Narzędzie o nazwie Signature Enforcement Overrider sterownik może być używany do tego celu.
Aby zaktualizować sterowniki w kilku prostych krokach, można użyć narzędzia do aktualizacji sterownika .

»Usieciowany«

Wejście Zapisano pod: Device Drivers

3 Komentarze Dodaj własne

  • . 1 społecznościowym | 04 maja 2010 o 08:41

    - Jeszcze raz dziękuję za wkład KarmaLynx.com- to z pewnością pomoże kogoś kiedyś. Cieszę się, że miał zarówno XP i & informacje

  • 2. Amit Kumar | 8 stycznia 2013 o 00:57

    Witam Jestem Packager Aplikacja działa w systemie Windows 7 Platformy. Mam ten niepodpisany sterownik podczas instalowania aplikacji o nazwie jako "konsoli ClearOne Coverge", ale chcę użyć go jako podpisany sterownik tak, że może on być stosowany w moim pakiecie bez nadzoru, a użytkownik nie powinien mieć do współpracy z instalacją tego Niepodpisana kierowca. proszę mi dać realną rozwiązanie. Dziękuję

  • . 3 Andy | 09 stycznia 2013 o 04:39

    Amit Kumar - Jedynym sposobem, wiem, że będzie działać we wszystkich przypadkach jest podpisanie sterownika. Więc trzeba certyfikat podpisywania kodu do tego.

Zostaw komentarz

Wymagane

Wymagane, ukryte

CAPTCHA Image
Odśwież obrazek
*

Niektóre HTML dozwolony:
<a href="" title=""> <skrót title = ""> <akronim title = ""> <b> <blockquote cite = ""> <cite> <code> <del datetime = ""> <em > <i> <q cite = ""> <strike> <strong>

Trackback this post | Subskrybuj komentarze przez RSS


Subskrybuj www.DeviceDriverFinder.com

Subskrybuj nowości z urządzenia i kierowcy!

Recenzje

Przydatne narzędzia kierowcy

Kategorie

Ostatnie posty

Najnowsze komentarze

Tłumacz

English flagItalian flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagGreek flag
Dutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagPolish flag
Romanian flagSwedish flagNorwegian flagSlovenian flagUkrainian flagTurkish flagHungarian flag