Podpisane i niepodpisane sterowniki Sterowniki

19 lutego 2010

Po zainstalowaniu sterownika w systemie Windows, może widzieliście ostrzeżenie, że sterownik nie jest podpisany. W takim przypadku należy ręcznie zezwolić na instalację i korzystanie z tego sterownika.

W Vista na przykład będzie można zobaczyć komunikat poniżej wskazuje, że system Windows nie może zweryfikować wydawcy tego oprogramowania sterownika.

Unsigned driver install message

Ale jaka jest różnica między podpisanych i niepodpisanych sterowników?

Podpisał kierowca jest po prostu sterownik podpisany cyfrowo, co oznacza, że ​​sterownik jest związany z certyfikatem cyfrowym, który umożliwia identyfikację wydawcy kierowcy. Zapewnia również, że kierowca nie został zmodyfikowany przez nikogo innego, jak będzie uszkodzony podpisaną stan i sprawiają, że bez znaku.

Tak więc za pomocą podpisanego sterownika zapewnia, że ​​Windows może automatycznie zainstalować sterownik i zapobiega złośliwego oprogramowania do instalacji wraz z kierowcą. Biorąc pod uwagę, że kierowcy działać przy bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa w systemie operacyjnym, to jest bardzo ważne, aby stosować bezpieczne sterowników.

Windows Vista, Windows 2008 Serwer oraz Windows 7 już egzekwować niepodpisane sterowniki mają być zainstalowane przy użyciu uprawnienia administratora, ale jak można wiedzieć na pewno, że jest to bezpieczne niepodpisany sterownik?

Cóż, naprawdę nie mogę. Więc zawsze upewnić się, że oprogramowanie zabezpieczające jest aktualne i aktywne i utworzyć kopię zapasową lub utworzyć punkt przywracania systemu przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w systemie, zwłaszcza podczas instalacji sterowników .

Sprawdź, niepodpisanych sterowników w systemie Windows XP

W systemie Windows XP, egzekwowanie podpisanych sterowników nie istnieje, więc ryzyko instalowania niepodpisanych sterowników ze wszystkich rodzajów ryzyka związanego jest znacznie wyższa.

Jedną rzeczą, jaką można zrobić w systemie Windows XP jest znalezienie niepodpisanych sterowników w systemie Windows XP i, jeśli to możliwe, zastąpić je nowszymi, podpisanych sterowników.

Microsoft posiada szczegółowe instrukcje na temat korzystania z systemu Windows XP Narzędzie Weryfikacja podpisu , aby sprawdzić niepodpisanych plików sterownika. Opisuje również wspólny problem zarządzania energią w niepodpisanych sterowników, więc można spróbować zaktualizować lub wymienić niepodpisane sterowniki przez podpisanych sterowników, lub wyłączyć niepodpisane sterowniki, jeśli nie powodują takich problemów.

Wyłącz ostrzeżenia kierowcy niepodpisanych

To nie jest coś, co polecam, ale jako użytkownik rzeczywiście można wyłączyć ostrzeżenia dotyczące niepodpisanych sterowników w systemie Windows XP. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer i wybierz Właściwości z menu podręcznego. Teraz wybierz zakładkę Sprzęt, a następnie kliknij przycisk Podpisywanie sterowników. Następnie wybierz opcję Ignoruj ​​i kliknij OK.

Ignore unsigned drivers in Windows XP

Jeśli używasz systemu Windows XP Professional, można także zmienić zasady bezpieczeństwa, aby zrobić to samo.

Wpisz "secpol.msc" na opcji Uruchom w menu Start i naciśnij Enter. Następnie przejdź do Zasady lokalne -> Opcje zabezpieczeń. Teraz znajdź i zmień opcję "Urządzenia: zachowanie instalacji niepodpisanych sterowników" do "W milczeniu sukces". To wymaga ponownego uruchomienia komputera.

Używać niepodpisanych sterowników w systemie Windows 7

Windows 7 nie będzie można zainstalować niepodpisane sterowniki, jak również. Chociaż dobrze jest zabezpieczyć system operacyjny z zainstalowaniem sterowników potencjalnie niewiarygodne, w niektórych przypadkach po prostu tam nie podpisane sterowniki są dostępne, a niepodpisane sterowniki są jedynym sposobem na pracę urządzenia.
W systemie Windows 7 można wyłączyć podpisywanie sterowników z menu Start (F8), ale które muszą być wykonane podczas każdego startu systemu.
Inne opcje są do korzystania z edytora zasad grupy, które będą pracować dla Ostatecznego (i ja też wierzę w wersji Pro):
- Uruchomić edytor zasad grupy za pomocą polecenia gpedit.msc w menu start.
- Wybierz User Config -> Admin szablon. -> System -> Instalacja sterownika
- Wybierz opcję Ignoruj ​​w oknie rozwijanej

Jeśli opcja Edytor zasad grupy nie jest dostępny, można użyć tej metody:
- Uruchomić wiersz polecenia z uprawnieniami administratora (prawy przycisk myszy i wybierz opcję Uruchom jako administrator)
- Typ bcdedit.exe -Set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS i naciśnij Enter
- Typ bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON i naciśnij Enter

Po to powinieneś być w stanie zainstalować niepodpisane sterowniki w systemie Windows 7.

W przypadku, gdy chcesz cofnąć zmiany, należy użyć DENABLE_INTEGRITY_CHECKS jako ostatnia opcja w pierwszym poleceniu i zamiast ON OFF w drugiej komendy.

Jeśli to wszystko nie działa, można spróbować podpisanie sterownika samodzielnie. System Windows obsługuje tryb testowy, który pozwala podpisany (a nie cyfrowo weryfikowanym) sterowniki do załadowania. Narzędzie o nazwie Signature Enforcement Overrider sterownika można wykorzystać do tego celu.
Aby zaktualizować sterowniki w kilku prostych krokach, można użyć narzędzia do aktualizacji sterowników .

»Usieciowany«

Wejście Zapisano pod: Device Drivers

3 Komentarze Dodaj własne

  • . 1 social bookmarking | 04 maja 2010 na 08:41

    - Jeszcze raz dziękuję za wkład KarmaLynx.com- to z pewnością pomoże kogoś kiedyś. Cieszę się, że miał zarówno XP i & informacje

  • 2. Amit Kumar | 8 stycznia 2013 na 00:57

    Witam jestem pakującego Aplikacja działa w systemie Windows 7 Platformy. Mam ten niepodpisany sterownik podczas instalowania aplikacji o nazwie jako "konsoli ClearOne Coverge", ale chcę użyć go jako podpisany kierowcy tak, że może on być stosowany w moim pakiecie, jak bez nadzoru, a użytkownik nie powinien mieć do współpracy z instalacją tego niepodpisanych kierowca. proszę mi dać wykonalne rozwiązanie. Dziękuję

  • . 3 Andy | 09 stycznia 2013 na 04:39

    Amit Kumar - jedyny sposób, wiem, że będzie działać we wszystkich przypadkach jest podpisanie sterownika. Więc trzeba certyfikat podpisywania kodu do tego.

Zostaw komentarz

Wymagany

Wymagane, ukryte

CAPTCHA Image
Odśwież obrazek
*

Niektóre HTML dozwolony:
<a href="" title=""> <abbr title = ""> <acronym title = ""> <b> <blockquote cite = ""> <cite> <code> <del datetime = ""> <em > <i> <q cite = ""> <strike> <strong>

Trackback tego posta | Zapisz się do komentarzy przez RSS


Subskrybuj www.DeviceDriverFinder.com

Subskrybuj nowości z urządzenia i kierowcy!

Recenzje

Przydatne narzędzia kierowcy

Kategorie

Najnowsze posty

Najnowsze komentarze

Tłumacz

English flagItalian flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagGreek flag
Dutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagPolish flag
Romanian flagSwedish flagNorwegian flagSlovenian flagUkrainian flagTurkish flagHungarian flag